Kaprárska montáž Ronnie Rig

Kaprová montáž Ronnie Rig sa stala veľmi populárna a obľúbená v love kaprov na boilies. Firma NGT a Anaconda vyrába hotové nadväzce ronnie rig pre okamžité a pohodlné použitie. Sú dostupné s háčikmi o veľkosti 6 a 8. V balení sa nachádzajú 3ks hotového nadväzca.

Použitie montáže Ronnie Rig

Montáž sa používa hlavne pre lov na plávajúce boilies (Pop-Up) ale ja ju používam aj pri love na klasické boilies na dno. Ronnie rig sa mi osvedčil pri love v studenej vode alebo v čase nízkej aktivity rýb. Po zmene klasického nadväzca na Ronnie Rig sa zábery dostavili väčšinou do niekoľkých minút.

 

Postup viazania hotovej montáže Ronnie Rig

Hotové montáže NGT Ronnie Rig alebo Anaconda Piercer Ronnie Rig curve shank nám výrazne zjednoduchšia celý proces prípravy montáže.

Stačí len naviazať fluorocarbón alebo nadväzcovú šnúrku na obratlík s krúžkom v potrebnej dĺžke.

ronnie-rig-hotovy-nadvazec-na-kapre

Tesne k obratlíku pridám záťaž Extra Carp Pop-Up Weights, ktorá udrží nadväzec na dne.

kaprarsky-nadvazec-ronnie-rig

Na druhom konci si spravíme očko pre zavesenie na rýchlo výmenný obratlík a navlečieme prevlek proti zamotaniu. Tým je celá montáž pripravená a stačí len nastražiť boilies.

nadvazec-na-kapre-ronnie-rig

 

Nastraženie boilies

Boilies sa jednoducho navŕta na vrtáčik, ktorý je súčasťou kaprárskej montáže Anaconda Piercer Ronnie Rig curve shank.

ronnie-rig

ronnie-rig-nadvazec-na-kapre

Montáž NGT Ronnie Rig je vybavená malým obratlíkom na nastraženie boilies. Pre rýchlejšie nastraženie alebo zmenu nástrahy sa dá obratlík vymeniť za vrtáčik s krúžkom.

Hotový nadväzec Ronnie Rig

hotovy-nadvazec-ronnie-rig_1

Hotová montáž Ronnie Rig nám výrazne skracuje čas potrebný na zhotovenie tejto montáže. Takto sme schopný okamžite vytvoriť účinnú montáž pre lov kaprov na plávajúce boilies. Stačí len zavesiť PVA pančuchu a tešiť sa z úlovkov.

ronnie-rig-carp

Pozrite si aj naše ďalšie články: