10 položiek celkom
ngt plavák
€4,10 / ks
Kód: 469
ngt fish aid spray dezinfekcia
€6,10 / ks
Kód: 1392
prechovavaci sak na ryby ngt
€9 / ks
Kód: 1164
ngt-podberakova-tyc-2m
€12,90 / ks
Kód: 472
podberakova hlava ngt specimen net 50 Kód: 418
ngt podberakova hlava 36 specimen net (1)
€15,10 / ks
Kód: 412
zfish mechanická rybárska vaha hand mechanical scale 50kg
€15,50 / ks
Kód: 784
podberakova hlava 42 ngt specimen net
€17,60 / ks
Kód: 415
kaprovy podberak ngt camo Kód: 1425
rybarska podlozka zfish unhooking mat classic
€28 / ks
Kód: 901

Lov rýb je pre nás relax a zábava. Ulovené ryby by ale nemali trpieť pre našu zábavu....

Rybárska podložka pod ryby by nemala chýbať vo výbave žiadneho rybára. Vylovená ryba položená do piesku alebo na kamene sa zraní a môže uhynúť. Bezpečná manipulácia, kvalitný sak na ryby, rybárska podložka, dezinfekcia na ryby a rešpekt k živému tvoru by mal byť základ každého rybára.

Tipy pre starostlivosť o úlovok:

Rýchlosť – buďte rýchli aby ste skrátili dobu kedy je ryba vylovená z vody. Majte všetko prichystané po ruke (dezinfekcia, peán, fotoaparát, atď.) aby ste nemuseli odbehovať do auta alebo hľadať veci v rybárskej taške.

Mokrá podložka – podložka pod ryby alebo vanička na ryby musí byť pred položením ryby vždy mokrá. Hlavne v letných mesiacoch kedy je rozpálená od slnka, by sme mali podložku na ryby poriadne obliať aj viac krát. Tým sa podložka schladí a je pripravená na umiestnenie úlovku. Vodu do vedierka by sme mali brať priamo z vody až po vylovení. Dopredu pripravená voda vo vedierku bude v lete príliš horúca a v zime zase studená. Môžeme tak rybe spôsobiť teplotný šok.

Ošetrenie úlovku – ranku po háčiku by sme mali ošetriť. Na to výborne poslúži dezinfekcia na ryby. Dezinfekciu určite použijeme aj na prípadné ďalšie poranenia. Mali by sme ju použiť ešte pred fotením aby mala čas pôsobiť a nezmyla sa pri pustení do vody.

Zakrytie podložky – ak rybu zakryjeme zabránime jej aby z podložky vyskočila alebo vypadla. Je to veľmi dôležité v prípade že sa vzdialime od ryby a nemáme ju pod kontrolou. Najlepšie je použiť prechovávací alebo vážiaci sak na ryby. Sak uzatvoríme pomocou zipsu a ryba je v bezpečí.

Bezpečná manipulácia – pri manipulácii s rybou musíme byť opatrný. Rybu vždy chytáme mokrými rukami a rybu polievame vodou. Pri veľkých rybách je manipulácia ťažšia a ľahko sa nám môže vyšmyknúť z rúk. Úlovok púšťame naspäť do vody tak že ju prenášame vo vážiacom saku alebo v podložke.