Jednoduchý nadväzec na boilies

Lov kapra na boilies sa posúva extrémne rýchlo. Každú chvíľu sa na trhu objaví nové boilies, bižutéria, háčiky, montáže atď. Ale základný princíp lovu na boilies je stále ten istý.

Boilies môžeme nastražiť dnes už na obrovské množstvo typov kaprových montáží. Všetky tieto montáže majú základ v klasickej montáži. Túto montáž používam najradšej pretože v jednoduchosti je sila a stále funguje už niekoľko desiatok rokov.

Základ montáže tvorí jednoduchá šnúrka a háčik typu wide gape.

boilies-montaz-hayabusa-k1

 1. ustrihneme si požadované množstvo šnúrky cca 25cm a prevlečieme ju očkom háčika.

montaz-pre-lov-kapra

2. na konci smerom od ramienka háčika si urobíme jednoduchú slučku. Tá slúži pre nastraženie boilies pomocou ihly a zároveň pre zarážku aby boilies držalo na vlase. 

montaz-na-boilies-hacik-hayabusa-k1

3. pomocou boilies ihly nastražíme na vlas boilies na ktoré chceme loviť. Boilies zabezpečíme zarážkou.

montaz-pre-lov-kapra-na-boilies

4. určíme si vzdialenosť háčika od boilies. Ja používam 3cm a viac, niekedy aj 5cm. Záleží to od aktuálnej situácie pri vode. Háčik naviažeme bezuzlovým viazaním a koniec šnúrky prevlečieme cez očko smerom k hrotu háčika. 

boilies-montaz

5. na konci šnúrky spravím osmičkovým uzlom slučku pre rýchlovýmenní obratlík alebo naviažem priamo na pevnostný obratlík. Na nadväzec môžeme použiť aj broček alebo záťaže na nadväzce Extra Carp Pop-Up Weights. Záťaž umiestnime cca 3-4cm od háčika.

boilies-montaz-pre-lov-kapra

Takto nám vznikol úplne jednoduchý nadväzec pre lov kapra na boilies. Je to univerzálny nadväzec a dá sa použiť aj pre lov na plávajúce boilies.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie