Použitie obaľovacej pasty na boilies

  Obaľovacie cesto (pasta) je jeden z množstva spôsobov ako zatraktívniť nástrahu. Použitie je jednoduché a veľmi účinné.

Čo je to obaľovacie cesto?

Je to cesto ktorým obaľujem nástrahy pred nahodením do vody. Používam ho hlavne na obalenie boilies ale dá sa použiť aj na iné nástrahy napr. pelety, kukurica, tigrí orech atď.

obalovacia-pasta-na-boilies

Zloženie

Boilies cesto s ktorého sa vyrába boilies, len nie je vytvarované do guličky a tepelne upravené. V dnešnej dobe už každý výrobca ponúka ku každej príchuti boilies aj obaľovacie cesto.

Použitie

Obaľovacie cesto používam v čase nízkej aktivity rýb a v zimných mesiacoch keď je nízka teplota vody. Cesto sa pomaly rozpúšťa a uvoľňuje atraktívne látky rýchlejšie ako varené boilies bez použitia cesta.

Pri love v studenej vode nepoužívam cestá s vysokým obsahom olejov. Vďaka olejom cesto zatuhne a nerozpúšťa sa. Veľa krát sa mi stalo že takéto cesto som po niekoľkých hodinách vo vode vytiahol a bolo stále na nástrahe. Význam použitia cesta je práve v rýchlom rozpustení aby zanechalo okolo nástrahy pachovú a vizuálnu stopu.

V letných mesiacoch na vodách s veľkým množstvom bielej ryby obaľovacie cestá používam len veľmi málo. Malé ryby okamžite atakujú mäkké cesto a vo väčšine prípadov sa niektorá z nich chytí na háčik. To pri cielenom love kaprov samozrejme nechceme.

Postup použitia:

Použitie je veľmi jednoduché. Stačí z krabičky vybrať požadované množstvo cesta a vytvarovať do placatehó tvaru. "Plackou" obalíme boilies a prstami popritláčame.

obalovacie-cesto-na-boilies

boilies-pasta

Výhody:

  • výborné pre lov v studenej vode
  • vhodné na krátke výpravy a preteky
  • docielenie rýchlejšých záberov

Nevýhody:

  • priťahuje veľké množstvo bielej ryby
  • nevhodné pre selektívny lov veľkých kaprov